Divadlo za vodou je autorské divadlo, čítající něco kolem dvaceti aktivních členů, přitom nemajíc jediného režiséra, nebo naopak majíc kolem dvaceti aktivních režisérů. V našem sboru vládne přímá demokracie a každý člen může a ovlivňuje každé představení.
Snad jediné výsadní postavení v našem spolku má scénarista, který ve formě scénáře předkládá svou myšlenku. My jako sbor jí potom úspěšně demontujeme a tím vzniká naše představení.
Jelikož nemáme úplně stálou členskou základnu, můžete vidět jednu a tu samou hru několikrát a pravděpodobně vždy uvidíte kapku jiné představení v jiném složení a občas s jiným vyznění.

Naše divadlo nemá přehnané umělecké ambice, hrajeme pro zábavu a snažíme se hrát i pro zábavu diváků. Snad jediné diváky, které nedokážeme plošně oslovit jsou ti nejmladší. Ne že bychom nechtěli, ale prostě to neumíme.
V našich hrách se nesnažíme nastavovat zrcadlo lidstvu, Evropské unii, nebo dokonce České Republice. V našich hrách se dějí normální věci normálním lidem a přesto nebo právě proto v nich spatřujeme humor. Prostě si myslíme, že život je jedna velká sranda, i když občas může být lehce natrpklá.
Naše divadlo charakterizuje náš znak, kde klasickou divadelní dvojici tragédii a komedii nahrazuje tandem divizny a komedie. Divizna charakterizuje známé přísloví laik žasne a odborník se diví a komedie ztělesňuje prostě to, pro co to děláme.

Vás všechny naše potencionální diváky zveme na některé z našich představení, protože jsme přesvědčeni, že ani tisíc slov se nevyrovná zážitku z našeho představení, ať už bude ten zážitek jakýkoliv. Kde a kdy hrajeme můžete najít v našem kalendáři.
Pokud byste nás rádi viděli, ale žádné představení v kalendáři Vám nevyhovuje, prosím kontaktujte našeho Art directora a můžeme Vám zahrát přímo ve vaší obci.